Informacje
Zajęcia w Szkole Rodzenia Szpitala Praskiego prowadzone są przez położne, lekarza, psychologa, dietetyka oraz fizjoterapeutę. Zajęcia odbywają się w Auli Szpitala Praskiego.
1. PORÓD wybór miejsca porodu, przygotowanie do porodu fizjologicznego, charakterystyka faz porodu, objawy zwiastujące poród, kiedy do szpitala, przyjęcie do szpitala, omówienie planu porodu, rola osoby towarzyszącej w porodzie, niefarmakologiczne i farmakologiczne metody łagodzenie bólu porodowego, pozycje wertykalne w porodzie. Zajęcia z położną Bloku Porodowego.
2. POŁÓG I LAKTACJA definicja połogu, odchody połogowe, pielęgnacja rany po nacięciu/ pęknięciu krocza/ cięciu cesarskim, formalności po porodzie, pierwszy kontakt „skóra do skóry” i pierwsze karmienie, zalety karmienia naturalnego, pokarm kobiecy, sposoby przystawiania dziecka do piersią. Zajęcia z położną.
Zasady przyjęcia w Izbie Przyjęć, poród siłami natury, cięcie cesarskie, nieprawidłowości okresu połogu. Zajęcia z lekarzem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.
3. NOWORODEK ocena w skali Apgar i postępowanie z noworodkiem w szpitalu, po porodzie, kangurowanie, stany adaptacyjne okresu noworodkowego. Praktyczne warsztaty dotyczące pielęgnacji i opieki nad noworodkiem, przygotowanie domu na przyjęcie noworodka. Bezpieczeństwo matki i dziecka w samochodzie. Zajęcia z położną.
4. ODŻYWIANIE i ASPEKTY PSYCHOLOGICZNE odżywianie kobiet karmiących piersią. Zajęcia z dietetykiem.
Psychologiczne przygotowanie do porodu i okresu połogu, skala depresji Becka, zabezpieczenie potrzeb psychologicznych ciężarnej, położnicy i jej najbliższych. Zajęcia z psychologiem.
5. REHABILITACJA rehabilitacja okołoporodowa w ciąży, porodzie i połogu, aktywność kobiet w ciąży, mobilizacja blizn po cięciu cesarskim i szyciu krocza. Ćwiczenia praktyczne. Zajęcia z fizjoterapeutą uroginekologicznym.
Szkoła Rodzenia Szpitala Praskiego nie ma jeszcze żadnych ocen, dodaj pierwszą i podziękuj za jej pracę